مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان از برگزاری دوره اصول و مبانی فرماندهی عملیات آتش نشانی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش واحدخبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی با بیان این مطلب گفت: این دوره آموزشی با هدف ارتقای کیفیت عملکرد و توانمندی آتش نشانان و افزایش توان علمی، عملیاتی و دانش تخصصی مدیران، فرماندهان عملیاتی و کارشناسان آتش نشانی برگزار می شود.

وی با تاکید بر فراگیری آموزش های نوین برای اطفای حریق افزود: با توجه به گسترش شهرنشینی، توسعه سریع تکنولوژی، بلند مرتبه سازی ها، بافت ناهمگون و متراکم شهری و بروز حوادث و آتش سوزی های بزرگ، هدایت و فرماندهی آتش نشانان با روش های سنتی و غیر اصولی را امری غیر ممکن است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان تشریح کرد: این دوره از روز شنبه 14 مهرماه جاری به مدت یک هفته با حضور استاد صبری از اساتید برجسته حوزه آتش نشانی و ایمنی کشور در راستای آشنایی با نقش فرماندهان در عملیات، نظارت و کنترل و تبیین استراتژی و تاکتیک های عملیاتی، نحوه مقابله با حوادث مواد شیمیایی برگزار می شود.

آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی با تاکید بر ارایه آموزش های نوین به آتش نشان، نحوه مقابله با انبارهای بزرگ نفتی، عملیات آبرسانی، فرماندهی در حوادث جاده ای و انواع روش ها و طرح های عملیاتی را از سرفصل های مهم این دوره آموزشی بیان کرد و گفت: نبود مسوول و یا فرمانده باتجربه و مجهز به دانش روز، باعث وارد آوردن خسارات جانی و مالی غیرقابل جبرانی در حوادث آتش نشانی خواهد شد.

 وی در پایان از همکاری و مساعدت مهندس علیدادی مدیرعامل شرکت توسعه عمران و مدیریت منطقه گل گهر در برگزاری این مراسم قدردانی کرد.

سایت های مرتبط

                                                          

تماس با آتش نشانی

ساختمان اداری : سیرجان - چهار راه قریب - ابتدای خیابان وحید
تلفن : ۴۲۲۰۶۰۵۰ ۰۳۴ 
کد پستی : ۷۸۱۵۶۳۳۳۳۶ فکس : ۴۲۳۳۸۶۰۱ ۰۳۴

Template Design:Dima Group