27 شهریور 1398

آتش یار دوم حسین شاهبداغی معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان در گفت و گو با روابط عمومی گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و استفاده از کولر های آبی توسط شهروندان، رعایت نکات ایمنی به شرح ذیل جهت پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی توصیه می شود:

● در کولرهاي آبي به خاطر استفاده همزمان آب و برق، ريسک خطر برق‌ گرفتگي بالا مي‌رود از اين رو نصب و راه‌ اندازي کولر بايد توسط سرويس‌ كار مجاز انجام و دفترچه راهنماي كولر مطالعه شود.


● مسير انشعاب برق و سيم‌ کشي کولر، كنترل و از سالم بودن آن اطمينان حاصل شود، نصب فيوز برق مناسب در مسير برق كولر ضروري است، البته هنگام سرويس كولر، حتما بايد برق آن قطع شود.


● تمام تجهیزات سيستم‌ هاي برقي از جمله فيوزها، سيم کشي‌ ها و کابل‌ ها بايد داراي استانداردهاي لازم باشد تا از بروز خطرات احتمالي پيشگيري شود.


● برای کاهش مصرف انرژی و افزايش ايمني بايد از وسايل سرمايشي کم مصرف استفاده شود زيرا هر چه وسيله سرمايشي پرمصرف باشد، خطرات آن هم بيشتر است.


● کولرها بايد در مکان‌ هاي امن و با فاصله از دودكش‌ ها نصب شود، شهروندان از ريختن آب با شيلنگ يا پارچ بر روي پوشال‌ ها خودداري كنند زيرا خطر برق گرفتگي وجود دارد.


● در صورت تعویض پوشال‌ ها باید دقت کافي انجام شود که پوشال‌ ها از مشبک خارج نشده باشد زيرا امكان انتقال آب بر روي الكتروموتور و خطر برق گرفتگي وجود دارد.


● سيم ارت کولر بايد به سيم ارت ساختمان وصل شود، در صورت استفاده از كليد RCCB (کلید حفاظت جان) در مدار الکتریکی كولر، خطر برق گرفتگي تا حد زيادي كاهش پيدا مي‌كند.

سایت های مرتبط

                                                          

تماس با آتش نشانی

ساختمان اداری : سیرجان - چهار راه قریب - ابتدای خیابان وحید
تلفن : ۴۲۲۰۶۰۵۰ ۰۳۴ 
کد پستی : ۷۸۱۵۶۳۳۳۳۶ فکس : ۴۲۳۳۸۶۰۱ ۰۳۴

Template Design:Dima Group