مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سیرجان از حضور و مشارکت مشاورین حوزه خدمات شهری و مدیریت پسماند به منظور بررسی و برنامه‌ریزی جهت تقسیمات سایت زباله خبر داد.

به گزارش واحد خبر ارتباطات شهرداری سیرجان، محسن بهاالدینی در این رابطه گفت: با توجه به اعتراضات برخی شهروندان نسبت به آلودگی‌های زیست محیطی در مرکز تخلیه زباله در مجاورت شهر، ساماندهی و تعیین تکلیف تخلیه زباله و نخاله ساختمانی، محوری‌ترین موضوع در دستور کار مدیریت پسماند قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مدیریت پسماند شهرداری سیرجان اقدامات لازم مبنی بر انتقال مستقیم زباله‌های سطح شهر برای دفن، تبدیل و امحاء به محدوده خارج از شهر انجام داده، افزود: با توجه به بررسی‌های کارشناسان، تصمیم جدی مبنی بر عدم وجود سایت و دفن زباله در سایت قبلی اتخاذ شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سیرجان اظهار داشت: با بررسی و تعیین بهترین نقطه برای ایجاد محل متمرکز دفن زباله، با دعوت از گروه کارشناس مشاوره‌ای حوزه خدمات شهر و مدیریت پسماند، امیدواریم به نتایج مثمر ثمر دست پیدا کنیم.

محسن بهاالدینی بیان کرد: با توجه به رویکرد و سیاست متمرکز شدن مرکز تخلیه، تفکیک، ‌تبدیل و دفن زباله، یکی از مهمترین اهداف مدیریت پسماند، بازیافت زباله است.
گفتنی است در نشست علنی شورای اسلامی شهر سیرجان که شامگاه روز چهارشنبه برگزار شد، از تلاش‌های بی‌وقفه و پیگیری‌های موفق علی رضایی معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند در راستای اختصاص زمین سایت زباله به مساحت 550هکتار در کیلومتر 20 جاده بندرعباس، توسط اعضای شورای شهر قدردانی شد.